KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994734
*
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:36:16
1
700 kr
17/12 12:33:14
2
Vinnande bud
17/12 15:59:25
3
900 kr
17/12 15:59:49
3
1.100 kr
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Agnes Cleve
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Läs mer om Agnes Cleve
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 09:36:16 | 1 | 700 kr |
| 17/12 12:33:14 | 2 | Vinnande bud |
| 17/12 15:59:25 | 3 | 900 kr |
| 17/12 15:59:49 | 3 | 1.100 kr |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Agnes Cleve
Agnes Cleve-Jonand, svensk mÃ¥lare född i Uppsala 1876, död 1951.Läs mer om Agnes Cleve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



